0

Restaurace Řízkárna

Dobrý den,

dne 1.6.2017 jsem nastoupil do zaměstnání, které jsem našel na internetu jako číšník/barman do restaurace Řízkárna v Praze 5, U Klikovny 3086/10. Inzerát mě zaujal a domluvil si osobní schůzku.
Při osobní schůzce mě překvapila jedinná věc a to počet zaměstnanců na tak velký objekt. 2 kuchaři, kteří se střídali, jeden rozvoz, správce objektu a provozní.
Postupem času mi bylo vše jasné. Zaměstnavatel nevyplácí mzdy a všichni čekali a čekali alespoň na zálohy.

Zaměstnavatel na pokladně EET má dvě tlačítka na placení.
HOTOVOST – jde přes EET
S SEBOU – dbal na mě, abych toto tlačítko používaL při hostech, kteří jsou u něj ubytovaní a mám markovat veškeré jídlo a pití, které si u něj zakoupí. Bylo mi vysvětleno, že toto tlačítko nevstupuje do EET a tržby jsou několika násobně vyšší než markování přes tlačítko HOTOVOST. – Únik EET tržeb.
Dne 24.6.17 jsem se dostal do konfliktu s provozním, který se mi pak omluvil, že to přehnal – ale já si řekl, že už v tomto stresu nechci dále pracovat a podal okamžitou výpověď. Přišel za mnou majitel Řízkárny a vulgárně mě napadal a posléze i vyhrožoval.
Poté jsem začal hledat pokud má někdo jiný podobné zkušenosti i v minulosti s tímto zaměstnavatelem.
Po otevření informací na internetu jsem se nestačil divit jak p. Vladimír Krulec – majitel, jednatel společnosti může dále podnikat, když tohle dělal a dělá pořád.
Neberu tohle jako udání, ale spíše jako upozornění pro další zaměstnance.

Prosím o prošetření nekalé praktiky EET při hostelových hostech – tržby nejsou evidovány – většinou to jsou cizinci a ničeho si nevšimnou.

S pozdravem Lukáš P.

Zdroj: přišlo mailem

Další odkazy : https://solis.451.cz/tag/rizkarna/

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *